1. Jakub Ubych
Rocznik 1987. Jestem gdynianinem od 3 pokoleń. Moja rodzina przybyła tutaj jeszcze przed II wojną światową. Ukończyłem Szkołę Podstawową nr 5, Gimnazjum nr 3, VI Liceum Ogólnokształcące, a następnie informatykę na Politechnice Gdańskiej zdobywając tytuł inżyniera. W 2022 roku ukończyłem studia podyplomowe z zarządzania projektami.
W mijającej kadencji piastowałem funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Gdyni oraz Przewodniczącego Klubu Radnych.
Mój dom rodzinny od przedwojnia znajduje się w gdyńskim Meksyku, gdzie się wychowałem. W 2012 roku zamieszkałem w Chwarznie-Wiczlinie. Domową drużynę tworzę z żoną Agnieszką, a także Ignacym i Jagną. Ekipę uzupełnia Leon – jamnik!
Zawodowo – jeszcze w czasie studiów założyłem działalność, która obsługuje od strony IT przedsiębiorców. Prowadzę również działalność szkoleniową i wykładową. Jestem wykładowcą na Wyższej Szkole Administracji i Biznesu specjalizując się w przedmiotach z obszaru IT i matematyki. Od wielu lat jestem zaangażowany w działalność III sektora – w tym w tworzeniu projektów, które uzyskiwały dofinansowanie ze środków europejskich.
W wolnych chwilach – przemierzam gdyńskie lasy na rowerze, biegam za piłką, a także można mnie spotkać spacerującego po gdyńskich dzielnicach – często schodząc z „głównych” szlaków.
Dzięki Państwa głosom w wyborach w 2018 roku zostałem Radnym Miasta reprezentując okręg Leszczynki, Grabówek, Działki Leśne, Witomino oraz Chwarzno-Wiczlino. Wcześniej byłem Przewodniczącym Rady Dzielnicy Chwarzno-Wiczlino ogarniając takie projekty, jak Strefa Kibica Gdynia 2018, Przedszkole nr 58, oświetlenie obszarów dzielnicy i wiele innych.
Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.ubych.pl
Kontakt: tel: 601 975 906 mail: jakub@ubych.pl www.ubych.pl
Zmieniany każdą dzielnicę:
- Leszczynki i Grabówek: odNowa. Przebudowa ul. Mireckiego, Komandorskiej oraz Kalksztajnów wraz z budową oświetlenia zwiększającego bezpieczeństwo na górnym tarasie.
- Warszawska: odNowa – przebudowa ulicy z wymianą nawierzchni jezdni i chodników, budową oświetlenia, uporządkowaniem przestrzeni.
- Konwaliowa: odNowa – remont ulicy ze skrzyżowaniem z ul. Narcyzową. Nowa przestrzeń, która będzie służyła każdego dnia.
- Budowa centrum Chwarzna Wiczlina – zagospodarowanie rejonu ulic Staniszewskiego i Zaruskiego z budową pełnej infrastruktury drogowej.
- Program oświetlenia Gdyni Zachód – w tym ulica Krauzego oraz lokalne układy drogowe.
Wybrane działania na lata 2024-2029:
- Pozyskanie środków zewnętrznych i realizacja Obwodnicy Witomina
- Działania na rzecz kontynuowania realizacji Drogi Czerwonej.
- Modernizacja Placu Konstytucji.
- Zazielenienie ulic i terenów ogólnodostępnych, nasadzenia drzew i krzewów w każdej dzielnicy miasta oraz dotacje dla mieszkańców na sadzenie drzew na własnych posesjach.
- Atrakcyjne parki i place zabaw w dzielnicach.
- Ograniczenie w porozumieniu z Lasami Państwowymi wycinek w gdyńskich lasach.
- Kontynuacja programu rewitalizacji.
- Kompleksowa termomodernizacja budynków publicznych m.in.: Szkoły Podstawowej nr 26 (Działki Leśne) oraz dofinansowanie dla budynków prywatnych.
- Mobilni doradcy ekologiczni doradzający w zakresie działań prośrodowiskowych i możliwości dotacji w domach, na zaproszenie mieszkańców.
- Kapitalny remont szkoły specjalnej na ul. Witomińskiej.
- Experyment na nowo – nowa klimatyczna wystawa w Centrum Nauki.
- Modernizacja Teatru Miejskiego.
- Rozwój systemu karty mieszkańca.
Szczegółowy program: Program Gdynia 2024-2029